Шампионът Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите на Купата на Германия.  „Жълто-черните" победиха с 2:0 на свой терен новакът във втора Бундеслига Динамо (Дрезден).

Куриозно, двубоят се забави с около 15 минути, тъй като автобусите на двата тима попаднаха в задръстване на идване към стадиона.

Това не се отрази особено много на вестфалци, които откриха резултата в 30-ата минута. Марио Гьотце центрира от корнер, а Левандовски с глава вкара поредния си гол - 1:0.

Самият Гьотце сложи точка на спора с хубав шут в 65-ата минута. Изтоногерманците се опитаха да оставят добри впечатления с играта си, но бяха далеч от класата на своя противник.

Друг от първодивизионните тимове, които играха тази вечер - Хамбургер, се озори с нискоразредния Айнтрахт Трир. Кулабас изведе тима от Трир в самото начало, но Маркус Берг изравни в средата на втората част. Едва в 110-ата мин. Денис Аого съумя да класира северняците напред.

Борусия (Мьонхенгладбах) също имаше сериозни трудности с аматьорите от Хайденхайм. Гладбах все пак успя да продължи напред, слад 0:0 в редовното време и продълженията и 4:3 при дузпите.

Хофенхайм също е на 1/8-финал, след като удари Кьолн с 2:1 у дома.