Полуфиналистът от Шампионската лига Борусия (Дортмунд) се постара да респектира максимално наставника на конкурентите си от Реал (Мадрид) – Жозе Моуриньо.

„Жълто-черните” победиха като гост Гройтер Фюрт с внушителното 6:1.

На трибуните пък беше Единствения. Той изгледа съсредоточено срещата и със сигурност си е взел нужните поуки от много добрата игра на Борусия. Домакините пък все по-усилено се запътват към Втора Бундеслига. Към момента новаците са на последната позиция и нямат особени шансове за спасение.

Головият рецитал започна в 12-ата минута, когато Гьотце откри резултата. Три минути по-късно Гюндоган покачи на 2:0 след асистенция на Блажчиковски. Самият поляк направи резултата класически в 28-ата минута. Головете продължаха да валят и в 34-ата минута Гюндоган покачи на 4:0. До края на полувремето падна още един гол, след като Гьотце вкара за 5:0.

През втората част, Борусия снижи оборотите. Това даде възможност на домакините да върнат едно попадение в 72-ата минута чрез Приб.

В 81-ата минута Левандовски оформи крайното 1:6.

След този мач, Борусия продължава да е на второто място с 58 точки. Гройтер Фюрт пък имат едва 15 пункта.