Борусия (Дортмунд) записа поредната си победа в 23-ия кръг на Бундеслигата. „Жълто-черните" надвиха Санкт Паули с 2:0 у дома в спокоен мач и са убедителни лидери с 55 точки. Вторият Леверкузен е с цели 13 по-малко, но пък играе утре.

Вратарят на хамбургци Кеслер направи няколко много добри спасявания, но капитулира в 39-ата минута. Шахин центрира към Бариос, нападателят пое топката, обърна се и с точен удар в ъгъла откри за дортмундци 1:0.

След почивката нещата на „Сигнал Идуна Парк" не се промениха особено. Домакините атакуваха, а играчите на Холгер Станиславски предимно се бранеха.

На практика мачът бе решен още в 49-ата минута. Бариос проби отлично отляво и опита ниско центриране. Вместо топката да стигне до някой от неговите съотборници, тя бе насочена в собствената му врата от защитника на Паули Гюнеш.

До края на двубоя Дортмунд спокойно можеше да вкара и трети гол, но това така и не стана.