Байер Леверкузен и Хамбургер записаха изненадващи домакински поражения в 6-ия кръг на немската Бундеслига.

„Аспирините" бяха съкрушени с 4:1 от Кьолн на своя „БайАрена". В герои за „козлите" се превърнаха Лукас Подолски и Миливое Новакович, които забиха головете за гостите.

Леверкузен нападаше през цялата първа част, но получи гол в самия й край. Новакович получи удобен пас от Подолски и опитният словенски нападател не сбърка и откри.

Веднага след почивката Принц Полди и Миливое отново матираха защитата на Байер, като този път ролите бяха разменени - Новакович подаде, а бившият играч на Байерн се разписа. В 54-ата мин, резултатът вече бе класически, като и този път точен  бе Подолски, а асистенцията пак бе дело на словенеца.

Леверкузен намери сили за почетен гол на Симон Ролфес, но в самия край на двубоя Жажало оформи крайното 1:4 след пас на...ами, Миливое Новакович.

Друг от грандовете в Германия - Хамбургер, също се изложи у дома. Северняците загубиха с 0:1 от приятната изненада Борусия Мьонхенгладбах. Единственото попадение дойде в 66-та мин и бе дело на Игор де Камарго, който засече с глава центриране на Аранго. След този успех Гладбах вече е на първо място, поне преди края на мача с участието на Вердер.

В дербито на новаците Херта (Берлин) и Аугсбург завършиха наравно 2:2, а Хофенхайм удари Волфсбург с 3:1.