Българският нападател Димитър Рангелов и тимът му Ерцгебирге Ауе загубиха от Брауншвайг с 0:1 в мач 25-ия кръг на Втора Бундеслига, а българинът игра през всичките 90 минути. Юношата на Славия играе в Ерцгебирге под наем от Страсбург.

Бившият футболист на ЦСКА пуък Мурад Хидиуед се разписа за Аугсбург, след като бе точен от дузпа в 54-та минута. Домакините победиха с 2:0 Кобленц и се изкачиха на осмо място в класирането.

В другата среща от петъчната програма на Втора Бундеслига Вакер Бургхаузен и Фрайбург не излъчиха победител, срещата приключи при резултат 2:2. Повечето мачове са в неделя.

Лидер в таблицата на Втора Бундеслига е Карлсруе с 51 точки, следван от Ханза Рощок 46, Дуисбург 43, Кайзерслаутерн 40, Ерцгебирге 39 и други.