Гара Дембеле стана герой за Фрайбург при гостуването на Хофенхайм. Двубоят завърши наравно 1:1, като попадението за гостите вкара именно бившата звезда на Левски в последната минута. Точката е изключително ценна за Фрайбург, тъй като тимът се бори със зъби и нокти да не изпадне. Благодарение на Дембеле, тимът вече не е и последен.

Иначе всичко започна отлично за Хофе, като домакините откриха в 24-ата минута чрез Роберто Фирмино.

Дембеле се появи като резерва в 86-ата минута и 240 секунди по-късно бе в прегръдките на съотборниците си. Йендришек продължи с глава едно центриране на Сисе към Гара, малиецът не се поколеба и с много хубав удар от около 16 метра изравни.

В друг много любопитен двубой днес, Леверкузен и Херта завърши при зрелищно 3:3 в Берлин. Всичко започна отлично за столичани, които поведоха с 2:0 до 17-ата минута след попадение на Лени и автогол на Топрак. Още в 5-ата пък Херта профука и дузпа.

Байер бързо намали чрез Дердийок в 24-ата мин. В средата на втората част пак той изравни. Малко по-късно Дердийок оформи своя хеттрик и Леверкузен вече виждаше победата. Ласога обаче изравни в 82-ата мин. и остави едната точка в Берлин.

Илиян Мицански не попадна в групата на Кайзерслаутерн при загубата с 0:1 от Нюрнберг. Аугсбург пък удари Волфсбург с 2:0.