Надпреварата за Купата на Германия отново поднесе изненади. След като вчера с турнира се сбогува Байер (Леверкузен), днес съдбата му последваха други елитни тимове в лицето на Дармщадт и Майнц 05.

Първите отстъпиха с минималното 0:1 при визитата си на нискоразредния Аустрия Валдорф. Домакините отбелязаха още в 32-ата минута, когато Нико Хиленбранд реализира. До края полупрофесионалистите се бранеха храбро и така взеха скалпа на елитния си съперник.

Изненадващо или не, Майнц 05 допусна късен обрат и отпадна с 1:2 след мача си с Гройтер Фюрт. Джон Кордоба вкара в 68-ата минута давайки аванс на първодивизионния клуб. Последва обаче спад в представянето на гостите, които в рамките на 11 минути сториха немислимото и бяха елиминирани след точни изстрели на Сарер и Бериша.

Волфсбург надигна глава след серията от лоши резултат. В жертва на "вълците" падна втородивизионния Хайденхайм, който бе елиминиран с минималното 1:0. Безценното попадение реализира Марио Гомес в 49-ата минута.