Отборът на Байерн Мюнхен записа 19-ата си победа от началото на сезона в Бундеслигата. В мач от 23-ия кръг, възпитаниците на Юп Хайнкес се наложиха с 5:1 над Вердер (Бремен).

Голямата новина от двубоя е не толкова победата и поредните 3 точки на сметката на баварците, а фактът, че те допуснаха гол във вратата си! Това бе първи случай, в който някой отбор се разписва във вратата на Байерн от началото на годината (става въпрос само за двубоите от първенството).

Иначе за самия мач няма какво толкова да се каже. Байерн реши всичко още до почивката, когато чрез Робен и Хавиер Мартинес (на снимката) стигна до 2 безответни гола. Нещо повече, в 44-ата минута Прьодл получи червен картон и остави „бременските музиканти" в намален състав.

След почивката Селасие си вкара автогол, а Марио Гомес се разписа за 4:0 още в 52-ата минута. Изумителна игра в атака на Байерн! В 58-ата минута Кевин де Брюн се разписа за 4:1 и вкара първият гол във вратата на Ноер от 577 минути в Бундеслигата! До края на мача остана време и Франк Рибери да се разпише, оформяйки крайното 5:1.

Благодарение на победата днес Байерн стана първият отбор, който вкарва 60 или повече гола след само 23 изиграни мача в Германия от сезон 1995/96, когато подобно постижение записа Борусия (Д). Тази година, единствено Барселона е реализирал повече попадения от Байерн.

БАЙЕРН - ВЕРДЕР 6:1

1:0 Ариен Робен (25')

2:0 Хавиер Мартинес (29')

2:0 Прьодл (44' червен картон)

3:0 Селасие (49'автогол)

4:0 Марио Гомес (52')

4:1 Кевин де Брюн (58)

5:1 Франк Рибери (87')

6:1 Марио Гомес (89')

БАЙЕРН МЮНХЕН: Ноер, Лам, Боатенг, Данте, Контенто, Хавиер Мартинес (52' Тимосчук), Густаво, Робен, Шакири (72' Пизаро), Рибери, Гомес

ВЕРДЕР БРЕМЕН: Милиц, Селасие, Прьодл, Мулонготи, Шмиц, Юнужовски, Хънт (46' Павлович), Де Брюн, Арнаутович, Петерсен.