Отборите на Хофенхайм и Кьолн си спретнаха неочаквано и емоционално дерби, в срещата помежду си от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Двете единайсеторки не спираха с атаките към вратата на съперника, като динамиката в срещата беше подходяща за сблъсък от европейски клубен турнир.

Поради многото емоции обаче не липсваха и грубите прояви, както и прекомерното желание, което доведе до санкциониране на част от провинилите се състезатели.

Домакините се наложиха над Кьолн с 3:1, но и двата тима завършиха мача в намален състав.

Снимка 481108

Източник: Twitter

Кристоф Баумгартнер откри резултата след 11 минути игра, а малко по-късно Себастиан Борнау бе изгонен от терена, оставяйки гостите и в намален състав, освен с гол пасив.

Ново попадение на Баумгартнер непосредствено след паузата затрудни допълнително задачата на Кьолн, а само две минути след това, в 48-ата, всичко по-скоро стана ясно, след като Стивън Цубер вкара трети гол във вратата на съперника.

Снимка 481107

Бенджамин Хюбнер направи срещата малко по-интересна нови 120 секунди по-късно, като изравни броя на полевите състезатели, виждайки втори жълт картон.

Флориан Кайнц оформи крайното 3:1, вкарвайки почетно попадение за състава си след точно час игра.

Така Хофенхайм се приближи на три точки от зона "Европа", събирайки актив от 39. Кьолн запазва 11-ата си позиция.

РБ Лайпциг остава без загуба в първенството от януари, но не успя да победи Херта

Домакините остават трети в класирането

В друга среща от кръга, играна по същото време, Унион (Берлин) и Майнц не се победиха, завършвайки наравно - 1:1.