Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия, прибавяйки ново отличие към и без това претъпканата си витрина.

Баварците надделяха над състава на Борусия (Дортмунд) с 2:0 в срещата за трофея.

Головете за победителите реализираха Видал и Мюлер, разписали се през вторите 45 минути от сблъсъка.

На "Сигнал Идуна Парк" през първото полувреме имаше само един отбор - този на Борусия.

Дортмундци правеха каквото си поискат в средата на терена, а в последствие и в атака, като видимо сюрпризираха именития си опонент.

Пропуски на Обамеянг и някои от новите попълнения в състава на "жълтите" обаче ги лишиха от заслужен превес в резултата още преди почивката.

Така или иначе голове в откриващата част от двубоя не бяха отбелязани.

През второто полувреме, явно след известни корекции от страна на Карло Анчелоти, Байерн намери своите познати игра и стил и пое мача в свои ръце.

В 58-ата минута, след мощен изстрел, първоначално добра реакция на вратаря на Дортмунд, но след това и адекватни действия на Видал, резултатът бе открит.

Добавката на Артуро попадна в целта, а това видимо сломи психологически Борусия.

Акциите на баварците пък започнаха да се редуват една след друга, като ефектът от това не закъсня.

След точно 79 минути игра Томас Мюлер вкара за 2:0, предрешавайки крайния победител в този мач.

Така Байерн започва сезона с ценен, по-скоро за самочувствието на отбора, успех.