Борусия (Дортмунд) се наложи с 2:0 над Майнц в пореден мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Голямата новина от двубоя обаче е свързана с решението на треньора Юрген Клоп, който заложи в стартовия състав на всичките си звезди.

Както е известно в сряда Борусия се изправя срещу Реал Мадрид в първи полуфинален сблъсък в Шампионската лига, като очакванията бяха Клоп да даде почивка на някои от основните си състезатели. Нищо подобно обаче не се случи на „Сигнал Идуна Парк".

Още в първата минута домакините от Борусия откриха резултата. Автор на гола във вратата на Майц стана Марко Ройс. Три минути преди края на редовните 90 пък дойде и ред на Роберт Левандовски да вкара дежурното си попадение, оформяйки крайното 2:0.

Полският таран остана на терена през всичките 90 минути, а в средата на втората част Клоп все пак реши да даде почивка на Ройс, Гьотце и Блашчиковски, като ги замени.

Борусия Дортмунд остава на второ място в класирането с актив от 61 точки, точно 20 по-малко от новия шампион Байерн. Байер Леверкузен пък са трети с 53 точки.