Маршът на Борусия (Д) към титлата в Германия продължава все по-уверено. В първа среща от 25-ия кръг на Бундеслигата лидерът в класирането успя да бие Кьолн с 1:0 и по този начин да увеличи още аванса си.

Единственото попадение за "жълто-черните" вкара Роберт Левандовски в 44-ата минута.

Още от първата минута на мача Борусия се хвърли в яростни атаки, като тотално смачка съперника си през целия двубой. Въпреки това, първата наистина добра възможност се откри пред Кьолн чрез бившият нападател на Литекс Миливое Новакович. Той не успя да вкара от 6-7 метра.

Последва пропуск за Борусия. В 31-ата минута и Сантана пропусна с техничен удар от дистанция. За Кьолн Клеменс изпусна добър шанс в 38-ата минута.

Така, все пак закономерното се случи минута преди почивката. По-настоятелният и класен тим на Борусия (Д) успя да поведе в резултата. Това стана чрез Роберт Левандовски, който спря топката на гърди и с красив удар изведе тима си напред в резултата.

През втората част Борусия бе още по-добър и категоричен като игра. Бариос и Левандовски изпуснаха по няколко изгодни стуации за гол. Бариос дори удари напречната греда със страховит шут.

За Кьолн най-близо до гол отново бе Миливое Новакович. Той бе изведен съвсем сам срещу Вейденфелер в 57-ата минута, но не успя да уцели вратата и по този начин пропусна да донесе точката на своя тим.

В крайна сметка Борусия закономерно победи и води с 15 точки на втория Байер (Леверкузен), като е почти сигурен шампион.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - КЬОЛН 1:0
1:0 Левандовски (44)