Отборът на Борусия (М'Гладбах) продължава възхода си в немската Бундеслига. "Жребчетата" се възползваха от слабата моментна форма на "адашите" от Дортмунд и вече са на трето място във временното класиране.

Това стана факт, след като тази вечер Торган Азар и компания постигнаха звучен успех като гост на закъсалия Херта (Берлин) 4:2.

Байерн (Мюнхен) помете Аугсбург с 3:0

Убийствен Байерн разпиля Аугсбург (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ)

Тимът на Юп Хайнкес продължава да е лидер в Бундеслигата

"Жребчетата" така "запрепускаха" на "Олимпиащадион", че до 20-ата минута вече водеха с 3:0 след попадения на Ларс Щиндъл (5'), Торган Азар (14'-дузпа) и Рафаел.

Домакините обаче не развяха бялото знаме и скоро след това Ведад Ибишевич (28') намали на 1:3. Атаките продължиха и още по-интересно стана в 71-ата минута, когато Мичел Вайзер върна още един от головете. Интригата обаче изтрая само още шест минути, защото бившият нападател на Херта Рафаел вкара за 4:2 в полза на Борусия. Това вече сломи духа на домакините и срещата се доиграваше.

В следващия кръг на "жребчетата" предстои сериозен тест - домакинство на Байерн (Мюнхен). Херта пък гостува на последния Кьолн.

Борусия (Дортмунд) загуби с 1:2 от Щутгарт като гост

Проблемите за Борусия нямат край, "жълто-черните" паднаха и от Щутгарт (ВИДЕО)

Това е трети пореден неуспех за отбора

ХЕРТА - БОРУСИЯ (М"ГЛАДБАХ) 2:4

0:1 Щиндъл (5"), 0:2 Азар (14"), 0:3 Рафаел (20"), 1:3 Ибишевич (28"), 2:3 Вайзер (71"), 2:4 Рафаел (77")

СТАДИОН: "Олимпиащадион"

СЪДИЯ: Бастиан Данкер

ХЕРТА: Ярестин, Лангкамп, Платенхард, Рекик, Калу, Шелбред, Есвайн, Вайзер, Майер, Ибишевич, Зелке (резерви: Крафт, Пекарик, Дуда, Мителщад, Лазаро, Торунарига, Лустенбергер)

БОРУСИЯ: Зомер, Венд, Вестергаард, Гинтер, Елведи, Джонсън, Крамер, Закария, Рафаел, Щиндъл, Азар (резерви: Зипел, Оксфорд, Херман, Дръмич, Янтчке, Кюизан, Грифо)