Борусия (Мьонхенгладбах) бързо заличи хубавите спомени от успеха си над Байерн (Мюнхен) преди седмица. Тази вечер "жребчетата" допуснаха поражение у дома от Байер (Леверкузен) с 1:2.

Селекцията на Ади Хютер така и не успя да се противопостави на "аспирините", в чиито редици нов силен двубой изигра чешката им звезда Патрик Шик. Вярно, таранът пропусна дузпа в 50-ата минута, но се реваншира с дежурен гол в 74-ата.

Байерн (Мюнхен) победи Кьолн с 4:0 в Бундеслигата

Левандовски пак се развихри, Байерн помете "козлите"

Роберт Левандовски избухна с хеттрик

Преди него за "червено-черните" вече се бе разписал Андрих.

Девет минути преди края Борусия опита да се върне чрез Нико Елведи, реализирал за 1:2.

Положенията обаче се оказаха пред тяхната врата, след като Леверкузен си позволи да изпусне втора дузпа. Този път чрез Демирбай, който също загуби индивидуалната битка с Ян Зомер.

Победата позволи на Байер да се върне на третото място в Бундеслигата. М"Гладбах пък е само на пет точки от зоната на изпадащите.

Борусия (Дортмунд) победи Фрайбург с 5:1

Борусия (Дортмунд) прегази Фрайбург и се доближи до Байерн (Мюнхен)