Отборите на Борусия (М"Гладбах) и Шалке 04 не успяха да се победят в последния двубой от съботната програма на Бундеслигата. Срещата на "Борусия Парк" завърши 1:1, а по-разочаровани от равенството сякаш трябва да бъдат домакините.

Борусия (Дортмунд) загуби и от Вердер (Бремен)

Ужасът няма край!

"Жълто-черните" без победа вече цели осем мача

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато в прегръдките на своите колеги попадна Кристоф Крамер. Звездата на "жребчетата" превърна удар, отиващ в аут на Матиас Гинтер, в попадение. Любопитното за халфа беше, че той отбеляза първия си гол от близо 3 години!

До почивката домакините можеха да дръпнат с по-голяма преднина, ако първо удар на Винченцо Грифо не бе срещнал гредата, а миг след това попадение на Ларс Щиндъл бе отменено поради засада.

Второто полувреме сякаш бе по-добро за гостите. Макар и малко късметлийски, Шалке изравни в 62-ата минута, след като Яник Вестергаард засече остро подаване в собствената си врата.

Снимка 328179

Източник: twitter.com/s04

До края "кралскосините" можеха да си тръгнат и с трите точки, но Гуидо Бургщалер изтърва след голямо меле пред голлинията на Зомер.

Точката остави Шалке на третото място в таблицата с актив от 26 точки, докато Борусия е позиция по-надолу и с пункт по-малко. В следващия кръг 04 домакинства на Аугсбург, докато "жребчетата" гостуват на Фрайбург.

Байерн спечели гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт)