Ужасът за Борусия (Дортмунд) продължава с пълна сила. "Жълто-черните" не спечелиха за осми пореден път, като тази вече допуснаха поражение при домакинството си на Вердер (Бремен) с 1:2. По този начин вестфалци се сринаха до седмото място в Бундеслигата, а уволнението на настоящия им треньор Петер Бош е просто задължително.

Двубоят тръгна зле за дортмундци, които бяха поразени още в 26-ата минута. Домакините паднаха в жертва на фамозното изпълнение на Егещайн, който от границата на наказателното поле прати топката в незащитения далечен ъгъл на Бюрки. Попадението бе първо негово за този сезон и едва второ с екипа на "бременските музиканти".

Снимка 306941

Дортмунд намери сили да се върне в мача точно в 57-ата минута. "Жълто-черните" напомниха за по-добрите си времена и триходова комбинация между Ярмоленко - Кагава и Обамеянг, завърши с трудно попадение на габонеца.

Байерн спечели гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт)

Машината на Хайнкес безгрешна и във Франкфурт

Артуро Видал отбеляза единствения гол в мача

И когато публиката на "Сигнал-Идуна Парк" очакваше пълния обрат, ужасът отново се настани в лагера на домакините. В 65-ата минута нисичкият Теодор Гебре Селасие изпревари неориентирания Суботич и с глава подпечата трите точки за Вердер.

До края Борусия можеше да стигне поне до равенство, но Шинджи Кагава изуми с безумен пропуск от няколко метра. Така 81160 зрители видяха петата загуба на своите любимци от началото на кампанията.