Отборът на Борусия (Дортмунд) окончателно сложи край на надеждите си за шампионска титла през този сезон. Непостоянството на вестфалци си пролича и днес. След като през седмицата изиграха мач-мечта срещу Бенфика в ШЛ, днес хората на Томас Тухел се провалиха при гостуването си на Херта - 1:2 и така останаха на цели 16 точки от временния лидер и почти сигурен нов-стар шампион - Байерн (Мюнхен).

Снимка 282895

Всичко тръгна зле за "жълто-черните", които се оказаха догонващи още в 11-ата минута. Кошмарна грешка тук направи централният бранител Матиас Гинтер, който сбърка при изнасянето на топка. Откъсналият се Седад Ибишевич се оказа невъзможен за спиране, а последвалият му пас към непокрития Саломон Калу се превърна в голова асистенция.

Байерн (Мюнхен) увеличи преднината си на върха в Бундеслигата

Конкурентите бъркат, Байерн - никога!

Баварци победиха намиращия се в криза тим на Айнтрахт

Дортмунд все пак се върна в играта в 55-ата минута, когато Шинджи Кагава намери Обамеянг в наказателното поле на съперника, а той с пронизващ изстрел не остави шанс за реакция на Ярестин.

Така се стигна до 71-ата минута на двубоя, когато крайният бранител на Херта - Марвин Платенхард се превърна в големия герой за столичани. Националът на Германия изпълни по перфектен начин един пряк свободен изстрел. Въпреки, че беше покрил точно този ъгъл, Бюрки не реагира добре и това значеше само едно гол и важни три точки за домакините.

Снимка 282897

Те помогнаха на Херта да намали на само 2 точки изоставането си четвъртия Хофенхайм, който днес стигна само до равенство при визитата си на Фрайбург.

ХЕРТА - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 2:1

1:0 Ибишевич (11"), 1:1 Обамеянг (55"), 2:1 Платенхард (71")

СТАДИОН: "Олимпиащадион Берлин"

СЪДИЯ: Р. Хартман

ХЕРТА: Ярестин, Лангкамп, Пекарик, Платенхард, Броокс, Щарк, Шелбред, Харагучи, Дарида, Ибишевич, Калу (резерви: Крафт, Алаги, Щокер, Алан, Вайзер, Мителщад, Каде)

ДОРТМУНД: Бюрки, Шмелцер, Бартра, Герейро, Дурм, Гинтер, Кагава, Кастро, Шурле, Вайгъл, Обамеянг (резерви: Вайденфелер, Дембеле, Мор, Пулишич, Мерино, Пишчек, Паслак)