Борусия (Дортмунд) пропусна да се върне на върха след необяснима загуба с 2:3 при гостуването си на Кьолн. "Жълто-черните" поведоха с 1:0 преди почивката с гол на Юлиан Бранд.

Но това беше най-малкото, с което трябваше да водят, тъй като пропуснаха доста голови положения, най-чистите чрез Дониел Мален и Линтон Маина. Второто полувреме започна ударно за домакините, които в рамките на три минути обърнаха развоя на срещата до 2:1. Флориан Кайнц наказа грешно връщане на топката на Маина и изравни, а веднага след това и бившия играч на Борусия (Дортмунд) Щефен Тигес изпревари Нико Шлотербек на гредата и вкара за 2:1.

Кьолн продължи да играе добре въпреки атаките на гостите и стигна и до трето попадение, чудесно изпълнение на Деян Любичич в 71-ата минута. Тийнейджърът Том Роте върна един гол за гостите, благодарение на рикошет в тялото на Бено Шмиц. Така с това поражение Борусия има 15 точки и за момента поделя 3-ата позиция с Байерн.

Михаел Грегорич в 3-ата минута даде преднина на Фрайбург, а в 37-ата Даниел Кофи Киере удвои. Първата част премина тотално под тяхно предимство, макар и гостите от Бохум също да създадоха две добри атаки. Аарън Мартин в 52-ата минута оформи крайното 2:1 за Фрайбург.