Борусия (Дортмунд) успя да победи като гост Щутгарт.

"Жълто-черните" се наложиха с 3:2, за да останат в надпреварата с Айнтрахт и Волфсбург за място в Шампионската лига.

С тази победа Борусия изостава със седем точки от Айнтрахт и осем точки от Волфсбург, отбори, които са на трето и четвърто място.

Победата на дортмундци бе осигурена от юношата Кнауф, който вкара красив гол в 80-ата минута. 18-годишният нападател постогна дебютния си гол изобщо за мъжкич футбол след асистенция на Халанд. Норвежецът е в голмайсторска криза, не е отбелязал гол в шест мача.

Байерн (Мюнхен) и Унион завършиха 1:1 в Бундеслигата

Експериментален Байерн (Мюнхен) с грешна стъпка в Бундеслигата

Разликата с втория РБ Лайпциг вече е пет точки

По-рано Щутгарт завърши първото полувреме с предимство 1:0, с гол на Калайджич.

Дортмунд за осем минути на второто полувреме направи пълен обрат чрез Белингам и капитанът Ройс. Щутгарт изравни в 78-ата минута чрез Дидави, но не успя да спечели поне една точка след попадението на Кнауф.