Седмицата продължава да се развива негативно за Байерн (Мюнхен). След поражението от ПСЖ в ШЛ, днес баварците загубиха ценни точки и в Бундеслигата. В доста експериментален състав, шампионите направиха единствено 1:1 с гостуващия Унион. Мусиала откри за домакините в средата на втората част, но в края Ингвартсен подели точките между двата клуба.

С оглед на сериозните проблеми в своите редици и липсата на общо 11 футболисти, Ханзи Флик бе изненадал с избора си на титулярен състав. Така се наложи дебют с фланелката на баварците да направят бранителят Станишич и португалският халф Тиаго Данташ.

Лайпциг победи Вердер (Бремен) с 4:1

Лайпциг се възползва от грешната стъпка на Байерн и скъси разликата от върха

"Червените бикове" са на 5 точки от баварците

Експерименталната селекция владееше топката, но трудно достигаше до голови положения през първото полувреме. Веднъж Чупо-Мотинг имаше шанс да се разпише, но предвидливо бе блокиран от стража на съперника Луте. Изстрели на Мусиала и Томас Мюлер пък не можа да пробият измежду сгъстената отбран на "железните".

От своя страна берлинчани имаха един добър шанс чрез Бутлер. Халфът получи добро центриране от Ендо, но Нойер разгада неговия замисъл и се намеси сигурно след изстрела му с глава.

Снимка 526503

Източник: EPA/БГНЕС

Второто полувреме предложи още от същото, но търпението на Байерн бе възнаградено от гол на Мусиела в 68-ата минута. Асистенцията беше дело на Томас Мюлер.

Байерн не успя да удържи крехката си преднина и крайното 1:1 беше оформено четири минути преди края. Тогава бързо изпълнен тъч позволи на Роберт Андрих да напредне по крилото и подаде към Ингвартсен. Въпросният изпревари персоналния си пазач и донесе безмерната радост за столичани.

С оглед победата на РБ Лайпциг днес, авансът, който Байерн (Мюнхен) вече има на върха е стопен до пет точки.