Бохум поднесе изненадата в първия мач от 31-я кръг в първенството на Бундеслигата. Борещият се за мястото си във висшата немска дивизия тим надигра Шалке с 2:1.

Очаквано в началото на срещата гостите имаха леко превъзходство на терена, което доведе до попадение във вратата на Бохум. Още в 9-ата минута нападателят на "небесносините" Кевин Курани порази вратата на Бохум.

До края на полувремето домакините успяха да обърнат развоя на срещата. Мисимович възстанови равенството в 33-ата минута, а  в 42-ата гъркът Теофанис Гекас изведе Бохум напред в резултата.

През втората част двата тима не си вкараха нови голове, въпреки че в рамките на 90-те минути нацелиха на три пъти гредите - два пъти футболисти на Шалке и веднъж на Бохум.

Съдията оцвети срещата в жълто като показа общо осем картона - по четири и за двата отбора. Така след спечелените три точки Бохум заема място в средата на таблицата, а Шалке може да се прости с шампионските си амбиции.