Бохум се завърна в Първа Бундеслига. Това стана официално факт след домакинска победа с 3:1 над Зандхаузен в мач от последния кръг на Втора Бундеслига. Така тимът събра 67 точки и зае първата позиция.

Пантович откри резултата в 29-ата минута, но Бееренс изравни в началото на втората част. Лосила отново изведе Бохум напред в резултата в 78-ата минута, а три минути преди края Зюл оформи крайното 3:1.

Директна промоция спечели и Гройте Фюрт. "Зелено-белите" стартираха на кръга на трета позиция, но успяха да се възползват от грешката на Холщайн Кил и да ги изпреварят.

Фюрт се справи у дома с 3:2 с Фортуна (Дюселдорф). Петерсон откри резултата за гостите в 29-ата минута. В края на първата част Щах бе изгонен и направи задачата на Гройтер Фюрт още по-тежка. В 53-ата минута Хргота изравни от дузпа. Малко след това Апелкамп отново изведе Фортуна напред в резултата. В 69-ата минута Грийн отново изравни, а в 84-ата минута Абиама донесе триумфа на своя отбор.

Трети остава Холщайн Кил, който загуби с 2:3 у дома от Дармщад и ще играе плейоф с Кьолн.

Ханзи Флик: Рекордът на Левандовски е заслуга на всички в Байерн