Скромният тим на Бохум поднесе изненадата на деня в мачовете из европейските футболни терени. Водещият битка за своето спасение в Бундеслигата клуб, направи на пух и прах колоса Байерн (Мюнхен), побеждавайки го с 4:2! Наглед нищо не предвещаваше резила за хората на Нагелсман след ранен гол на Левандовски, но до края на частта започна и обилният валеж от попаденията в мрежата на Свен Улрайх.

За сензационните победители вкараха Антви-Аджей, Локадия от дузпа, Гамбоа и Холтман. След почивката два гола на Бохум бяха отменени поради засада! Срамът за Байерн пък стана идея по-малък с нов точен изстрел на Левандовски за 2:4.

Снимка 563325

Източник: EPA/БГНЕС

Загубата на мюнхенци отваря възможност на Борусия (Дортмунд) да съкрати изоставането си от лидера до 6 точки, ако в този кръг надвие като гост Унион (Берлин).

Мануел Нойер аут за поне един месец

Може и за шест седмици

Бохум опита да вземе страха на баварския колос с няколко опасни атаки след първия съдийски сигнал. Това по никакъв начин не притесни шампионите, които поведоха още в деветата минута. Тогава Мюлер продължи с пас на ляво за Коман, свалил с глава за Левандовски. Полякът се справи на малък периметър и отблизо вкара за 0:1.

Домакините не се предадоха и в 14-ата минута стигнаха до възстановяването на паритета. Холтман пусна отлично подаване за Антви-Аджей. Ганаецът изпревари бавния Зюле и след няколко лъжливи движения шутира неспасяемо в долния десен ъгъл на Улрайх.

Снимка 563326

През следващите мигове Байерн имаше шансовете отново да върне лидерството си, ала голямата изненада настъпи в 37-ата. Дайот Упамекано игра с ръка на границата на наказателното поле, като ВАР и реферът Шрьодер решиха, че това е дузпа. С отговорната задача се нагърби Юрген Локадия, който преодоля Улрайх, въпреки че резервата на Мануел Нойер хвана неговия ъгъл.

Големият кошмар за мюнхенци обаче тепърва предстоеше. Едва ли Юлиан Нагелсман очакваше, че неговите момчета буквално ще се сринат в рамките на 4 минути. През тях Бохум посрами своя опонент с още цели две попадения. И всяко едно от тях беше толкова красиво! Първо отдясно Карлос Гамбоа матира несигурния Улрайх с прецизен изстрел в далечния ъгъл. Ситуацията донякъде се повтори и малко след това, когато от другата страна Холтман също блесна с гол-шедьовър.

Снимка 563322

Байерн тръгна да обръща мача след паузата, а резилът можеше да бъде още по-значим. В рамките на 180 секунди Бохум наниза още две попадения, ала за щастие на лидера те бяха отменени поради засади.

Въпреки непрестанното усилване на нападателната си мощ, гостите намалиха изоставането си четвърт час преди края. Тогава Роберт Левандовски се бе позиционирал точно при изчистена топка и с красив ножичен удар направи 2:4.

Снимка 563324

До края селекцията на Нагелсман продължи да натиска, но стигна само до изстрел в сглобката на Левандовски, което по този начин подпечата четвъртото поражение на гранда през тази кампания.

Любопитно: Борусия (Дортмунд) открадна основен футболист на Байерн (Мюнхен)