Саломон Калу реализира хеттрик за Херта, за успеха с 3:1 срещу Хановер в първия мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Берлинчани нямаха успех срещу този съперник от 2010 година насам. Това беше пък първо поражение на треньора на домакините Рон-Роберт Цилер срещу Херта от 7 мача.

В герой на вечерта се превърна нападателят на гостите Калу, който реализира и трите попадения за състава си. Той откри резултата в 33-ата минута, а след час игра удвои след асистенция на чеха Дарида - 0:2.

В 71-ата минута японецът Хироши Кийотаке намали от дузпа на 1:2, но в 87-ата минута Калу оформи хеттрик също от бялата точка - 1:3.

С успеха Херта събра 20 точки и измести Шалке от четвъртото място по голова разлика. Хановер, който традиционно е силен домакин, този сезон вече има цели пет загуби на своя „HDI Арена" и само една победа. Отборът е на 14-о място с 11 точки.