Байерн Мюнхен продължава наказателната си акция по терените в Германия. Въпреки, че вече си гарантира титлата, воденият от Юп Хайнкес тим явно е решил да счупи всякакви рекорди и не спира да разгромява съперниците си.

В среща от 30-ия кръг на Първа Бундеслига, Байерн се наложи с 6:1 като гост над Хановер. По традиция баварците решиха всичко в срещата още преди почивката, когато реализирах 3 безответни гола. След почивката обаче картината на терена не се промени генерално и гостите продължиха да се забавляват.

Наставникът на Байерн Юп Хайнкес запази силите на някои от основните си играчи, предвид първия полуфинален сблъсък от Шампионската луга срещу Барселона идния вторник. По едно полувреме играха Рибери, Мюлер, Шакири и Робен, а Мартинес и Лаам изобщо не взеха участие в мача.

Дейвид Алаба нахлу опасно в полето в 16-ата минута, като центрира успоредно на голлинията. Ларс Щиндъл обаче подложи крак и засече топката в собствената си мрежа - 0:1. Седем минути по-късно Франк Рибери бе изведен на стрелкова позиция и с прецизен шут с левия крак не остави шанс на стража на съперника Цилер.

Малко преди почивката резултатът стана класически, а голмайстор бе Марио Гомес. Таранът, подобно на Рибери, получи отличен пас зад отбраната на съперника и намери начин да вкара топката в мрежата.

След почивката Байерн продължи да се забавлява и вкара четвърти гол. Точен в 62-ата минута отново бе Марио Гомес. Десетина минути по-късно Клаудио Пизаро попадна в прегръдките на съотборниците си, реализирайки за 0:5. Малко по-късно латиноамериканецът отбеляза още едно попадение, а почетният гол за Хановер  реализира Хофман в 84-ата минута.

Любопитното е, че това бе 15-о гостуване на Байерн от началото на сезона, като тимът записа 14-а победа (1 равен). Нещо повече - шампионите са допуснали едва 3 гола като гост от началото на сезона!

ХАНОВЕР- БАЙЕРН 1:6

0:1 Щиндъл (16')

0:2 Рибери (23')

0:3 Гомес (40')

0:4 Гомес (62')

0:5 Пизаро (71')

1:5 Хофман (84')

1:6 Пизаро (86').