Отборите на Майнц 05 и Айнтрахт (Франкфурт) не успяха да се победят в първи двубой от 10-ия кръг на Бундеслигата. Съперничеството на "Опел Арена" завърши при резултат 1:1. Поделените точки подпомогнаха и двата тима за лекият им прогрес в таблицата. Домакините вече са 11-и със 11 точки, докато гостите стигнаха до седмото място с актив от 15 пункта.

Тази вечер шансът първи да достигнат до попадението имаха "орлите" от Франкфурт. Това се случи в 37-ата минута след автогол на Бел. Бранителят засече коженото кълбо в собствената си врата след опит за остро подаване на Волф.

Снимка 320443

Източник: twitter.com/1fsvmainz05

Айнтрахт можеше да реши всичко в своя полза малко след паузата, когато Анте Ребич остана сам срещу стража на домакините, но стреля право в тялото на Робин Центнер.

В крайна смета, резултатът 1:1 бе фиксиран 19 минути преди последния съдийски сигнал. Резервата Суат Сердар се възползва от чудесна асистенция на японеца Муто и с безкомпромисен удар прати топката под гредата на Храдецки.

В следващия кръг на Майнц 05 предстои гостуване на Борусия (М"Гладбах), докато Айнтрахт домакинства на закъсалия Вердер (Бремен).

МАЙНЦ 05 - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 1:1

0:1 Бел-автогол (37"), 1:1 Сердар (71")

СТАДИОН: "Опел Арена"

СЪДИЯ: С. Щегеман

МАЙНЦ 05: Центнер, Бросински, Донати, Бел, Диало, Фрай, Латца, Гбамен, Юзтунали, Де Блазис, Муто (резерви: Хут, Балогун, Максим, Фишер, Жайро, Кенан, Сердер)

АЙНТРАХТ: Храдецки, Абрахам, Вилемс, Фалет, Салседо, Боатенг, Гачинович, Щендера, Волф, Халер, Ребич (резерви: Цимерман, Де Гузман, Блум, Йович, Рус, Медойевич, Бехройтер)