Байерн (Мюнхен) спечели финала за Купата на Германия. Шампионите триумфираха над Байер (Леверкузен) на "Олимпиащадион" в Берлин.

Най-добрият немски клуб се саморазправи с опонента си без особени затруднения, като записа исторически успех с 4:2.

Точни за победителите бяха Алаба, Гнабри и на два пъти Левандовски. За символичните домакини се разписаха Свен Бендер и Кай Хаверц.

Снимка 486688

Източник: Twitter

Баварският бе в ролята на тежък фаворит за трофея и доказа, че има причина това да е така. В същото време "аспирините" имат само един триумф в надпреварата, през далечната вече 1993 година.

Мачовете между тези два отбора са много интересни и зрелищни по традиция. Днешният не направи изключение, но всичко бе по-скоро в полза на победителите. Мюнхенци спечелиха визитата си в Леверкузен за първенство преди близо месец, но преди това бяха загубили последните два сблъсъка с Байер в Бундеслигата. Днес подобно стечение на обстоятелствата не бе допуснато от баварците.

Между 16-ата и 24-ата минути символичните гости вече бяха реализирали две попадения и до голяма степен заличиха интригата в мача.

Снимка 486689

Дейвид Алаба откри с перфектно изпълнен свободен удар, който остави вратаря на съперника без шанс за адекватна реакция. Той стреля в горния ляв ъгъл на вратата на Байер и даде предимство на своя тим.

Малко по-късно Гнабри удвои, оставайки в добра голова ситуация, от която извлече максимума.

Снимка 486690

След почти час игра Нойер прати топката директно към оставения непокрит на границата на засадата Левандовски. Той спря кълбото и с второто си докосване го изстреля с всичка сила по посока вратата на съперника. Стражът на Байер не се намеси по възможно най-добрия начин, отби топката към земята, тя рикошира в тялото му и влезе във вратата за 0:3.

Снимка 486692

Първото попадение за Леверкузен вкара Бендер, с глава, 4 минути след третия гол за опонента.

Фоланд пък не успя да се разпише, останал очи в очи с Нойер. Добро положение имаше и пред Хаверц, който обаче определено не изигра най-стойностния мач в професионалната си кариера.

4:1 за победителите направи Роберт Левандовски, сложил точка на спора малко преди изтичането на редовното време.

Байерн (Мюнхен) категорично се отказа от Кай Хавертц

"Такъв трансфер е невъзможен"

Нова промяна в резултата имаше едва в последните секунди на продължението, когато от бялата точка Хаверц бе точен за крайното 4:2.

Така Байерн (Мюнхен) напълно заслужено се поздрави с нов успех през сезона.

Съперниците са се срещали общо седем пъти в турнира за Купата на Германия и Байер има само един успех - на четвъртфиналите през март 2009 година с 4:2. Предишната им среща в турнира беше на фаза полуфинал през 2018 година, когато Байерн вилня в Леверкузен и си тръгна с гръмката победа 6:2.

За първи път тези противници се срещнаха на финал за Купата, като до момента имаха четири срещи на четвъртфинал и две на полуфинал.