Байерн се издъни срещу Шалке, завършвайки 1:1 у дома. Баварците започнаха много силно и изведнъж спряха да играят. Почти до последните минути на мача те нямаха идея и желание да сътворят нещо смислено. В края те упражниха силен натиск и изпуснаха няколко положения.

ГЛЕДАЙ ТУК: Байерн (Мюнхен) - Шалке 04

Способни ли са гостите от Гелзенкирхен да поднесат сензацията на "Алианц Арена"?

Мачът започна с тотален натиск на домакините. За няколко минути те свиха обръч пред вратата на Шалке и голът не закъсня.

В 9-ата минута  Робен направи характерното си влизане от дясно и подаде пред полето на Видал. Чилиецът веднага намери Левандовски, който остана сам срещу Феунер. Той копна топката и откри резултата.

Попадението успокои домакините и те веднага бяха наказани. Налдо изпълни силно свободен удар. Топката мина плътно до стената, Нойер подцени положението и топката влетя във вратата му за 1:1. Това стана в 13-ата минута.

Домакините някак не можаха да осъзнаят какво се случи и първоначалният им натиск не беше подновен. Играчите на Шалке бяха много добре подредени и спираха атаките на Байерн.

В края на полувремето „кралско сините" погледнаха много смело напред и Коласинац и Горецка бяха много близо до отбелязване на втори гол.

По-голямата част на второто полувреме премина с равностойна игра. Гостите дори отбелязаха гол отменен заради засада. Те се бореха за всяка топка и бяха затворили подстъпите към вратата си.

В последните минути домакините упражниха силен натиск. На два пъти резервата Настасич изчисти топки, които щяха да бъдат вкарани. Имаше и едно много чисто положение пропиляно от Морено.

И все пак нямаше да бъде справедливо Байерн да спечели с безобразната си игра.