Отборът на Байерн (Мюнхен) завърши с победа тазгодишното си участие в германската Бундеслига. Баварците надиграха с 4:1 като гост състава на Кьолн в двубой от последния 34-и кръг и продължиха победния си ход в последните седмици.

Два гола на Томас Мюлер, попадение на Ариен Робен и автогол на Педро Жеромел бяха достатъчни за категоричния успех, а почетното попадение на изпадащия Кьолн бе дело на бившия футболист на Литекс Миливое Новакович.

Баварците откриха чрез Мюлер в 34-ата минута, като първата част завърши при резултат 0:1 в полза на гостите. В 52-ата минута бразилският полузащитник на Кьолн Жеромел си вкара автогол, а само две минути по-късно Робен направи резултата 3:0 в полза на Байерн Мюнхен.

Новакович успя да върне едно попадение в 63-ата минута, но силите на Кьолн, който имаше шанс да играе плейоф за оставане в Бундеслигата не стигнаха за повече.

В 85-ата минута Томас Мюлер реализира второто си попадение в мача, оформяйки крайното 4:1 в полза на тазгодишният финалист в Шампионската лига.

По този начин баварците си гарантираха добро настроение преди финала за Купата на Германия срещу Борусия (Дортмунд) на 12-и май. Малко след това, на 19-и май в Мюнхен предстои и финала в Шампионската лига.

Бундеслигата завършва с триумф на Борусия, който успя да събере 81 точки и е първенец за втора поредна година. Байерн остава на втора позиция със 73. Отборът на Кьолн завършва на предпоследната 17-а позиция, като бе изпреварен в последния момент от състава на Херта.