Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) започна защитата на титлата си с победа 2:0 над Борусия (Дортмунд) в първия мач от новия сезон в Бундеслигата.

Головете отбелязаха холандският нападател Рой Макай в 24-ата минута и германският полузащитник Бастиан Швайнщайгер в 55-ата.

Преди двубоя вратарят на Байерн Оливер Кан бе награден от шефа на Байерн Карл-Хайнц Румениге и президента на германската футболна лига Вернер Хакман за своя мач номер 500 в Бундеслигата.

Треньорът на "баварците" Феликс Магат остави на резервната скамейка новото попълнение Лукаш Подолски.

Рой Макай уцели гредата в първата минута, но в 24-ата бе безпогрешен след удара си от границата на вратарското поле.

Гостите можеха да изравнят, но националът на Парагвай Нелсон Валдес уцели напречната греда.

В 55-ата минута Байерн удвои преднината си, след като пас на Филип Лам намери Швайнщайгер и той не сгреши.

Оливер Кан на два пъти спаси опасни удари на Валдес и Деде.

Останалите шест мача от първия кръг са по-късно днес, а в неделя ще се играят последните две срещи.

Срещу Борусия Оливер Кан влезе в историята, след като стана едва 11-ия играч с 500 мача в Бундеслигата. Рекордът е на Карл-Хайнц Кьорбел от Айнтрахт (Франкфурт) - 602 мача.