Байерн спечели дербито от 23-ия кръг на Бундеслигата срещу Шалке с 2:0. Така баварците се доближиха до лидера Дортмунд, който има само 1 точка преднина. Вестфалци обаче тепърва трябва да играят с Хановер. Загубата пък на практика слага край на шампионскате амбиции на „кралско сините", които остават четвърти.

Мюнхенци бяха по-добрият отбор през цялата среща и напълно заслужено се поздравиха с успеха. Томас Мюлер и Франк Рибери бяха близо до попадения в 23-ата и 30-ата минути, но в крайна сметка все нещо спасяваше вратата на „миньорите".

Нямаше обаче какво да помогне в 36-ата мин. Луис Густаво хвърли извеждащ пас към Рибери, Хилдебранд сбърка фатално и излезе на посреща французина далеч извън наказателното си поле. Рибери технично чукна топката над него, след което спокойно я търкулна в опразнената врата.

Малко по-късно стражът на Шалке донякъде се реабилитира, като успя да спаси с невероятен рефлекс удар отблизо.

След почивката картината не терена не се промени особено. В самото начало на втората част Бадщубер насели гредата. В ответната атака за Шалек, Матип изпусна отличен шанс да изравни, след като останал очи в очи с Нойер, стреля покрай вратата. Марио Гомес пъм изпусна добра възможност за удвояване на резултата, повеждайки си твърде несръчно топката в малкото наказателно поле.

Интригата в двубоя на практика приключи в 55-ата мин. Рибери получи пас получи пас отляво в пеналта, финтира защитник и с добра насочен удар и малък рикошет успя да направи 2:0. Това обезкуражи гостите, които свалиха гарда и просто дочакаха края на двубоя. В самия край Робен можеше да направи резултата класически, но Хилдебранд отново се намеси решително и спаси тима си от погром.

БАЙЕРН - ШАЛКЕ 2:0

1:0 Рибери (36')

2:0 Рибери (55')

Байерн: Нойер, Рафиня, Боатенг, Бадщубер, Лам, Луис Густаво, Алаба, Робен, Мюлер (89-Тимошчук), Рибери, Гомес (72-Олич)

Шалке: Хилдебранд, Хьоведес, Пападопулос, Метцелдер (84-Учида), Фукс, Матип (65-Холтби), Хьогер, Фарфан, Дракслер (57-Обаси), Хунтелаар, Раул