Отборът на Байерн Мюнхен разгроми с 6:1 Щутгарт в среща от втория кръг на Бундеслигата. Гостите успяха да открият резултата в средата на първото полувреме, но след това получиха цели 6 гола.

Начало на головата фиеста на „Алианц Арена" даде Харник, който изведе гостите напред в 25-ата минута! Байерн обаче отговори повече от впечатляващо. Само в рамките на 19 минути, от 32-ата до 51-ата, домакините вкараха цели 6 гола.

Мюлер, Кроос и Густаво изведоха домакините напред преди почивката, а след подновяването на играта, само до 51-ата минута, Байерн вкара още 3 гола. Точни бяха Манджукич, пак Мюлер и Швайнщайгер.

Лошите новини за Щутгарт продължиха и в 74-ата минута останаха с човек по-малко на терена, след като червен картон получи босненският национал Ибишевич. Домакините обаче решиха да пожалят гостите си и не вкараха повече голове.

По този начин Байерн излезе начело в класирането с пълен актив от 6 точки и цели 9 вкарани гола за 2 кръга!

Байерн Мюнхен - Щутгарт  6:1
0:1  Мартин Харник - 25'
1:1  Томас Мюлер - 32'
2:1  Тони Кроос - 34'
3:1  Луис Густаво - 43'
4:1  Марио Манджукич - 47'
5:1  Томас Мюлер - 49'
6:1  Бастиан Швайнщайгер - 51'

Директен червен картон: Ведад Ибишевич (Щутгарт) - 74'

Байерн Мюнхен: Нойер, Данте, Боатенг, Бадщубер, Лам, Густаво, Швайнщайгер (Мартинес - 77'), Кроос, Рибери (Шакири - 73'), Мюлер, Манджукич (Писаро - 69')

Щутгарт: Улрайх, Маза, Ташчъ, Бока, Сакаи, Гентнер, Квист, Оказаки (Ба - 69'), Хайнал (Торун - 46'), Харник (Траоре - 89'), Ибишевич