Байерн Мюнхен оглави еднолично класирането в Бундеслигата, след като разгроми със 7:0 у дома тима на Фрайбург. Страхотен мач за баварците изиграха Франк Рибери и Марио Гомес, които отбелязаха 6 от головете в срещата. В състава на гостите едно полувреме игра Гара Дембеле, който се отчете с...дузпа. Благодарение на успеха Байерн събра на сметката си 12 точки и увеличи головата си разлика на 16:1 след първите 5 кръга.

Двубоят на „Алианц-Арена" започна по фантастичен начин за домакините от Байер, които откриха резултата още в 8-ата минута. След отлична атака Тони Кроос подаде към Марио Гомес, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сгреши. Натискът на Байерн продължи и в 26-ата минута логично падна втори гол. Гомес подаде към Рибери, който технично с пета удвои аванса на домакините. До края на първата част френският национал се разписа още веднъж, с което на практика предреши всичко в двубоя.

Още на полувремето наставникът на гостите реагира на негативния резултат и пусна в игра Гара Дембеле. Нищо обаче не бе в състояние да спре ентусиазираната игра на Байерн. В рамките на 3 минути, между 52-55, Марио Гомес вкара още два гола и оформи своя хеттрик.

20 минути преди края на срещата Гара Дембеле влезе в центъра на обективите. Бившият ас на Левски обаче не разпечата головата си сметка, а направи дузпа, след като фаулира Томас Мюлер в пеналта. Зад топката застана Марио Гомес, който бе точен за 6:0. В следващите минути голмайсторът бе заменен от Петерсен, който в 90-ата минута оформи крайното 7:0.

БАЙЕРН - ФРАЙБУРГ 7:0
1:0 Гомес (8')
2:0 Рибери (26')
3:0 Рибери (41')
4:0 Гомес (52')
5:0 Гомес (55')
6:0 Гомес (71'-дузпа)
7:0 Петерсен (90')

БАЙЕРН: Ноер, Рафина, Боатенг, Бадщубер, Лам (63' Контенто), Швайнщайгер, Луис Густаво, Мюлер, Кроос, Рибери (72' Алаба), Гомес (73' Петерсен)

ФРАЙБУРГ: Бауман, Нику (46' Муйджа), Барт, Кърмас, Бастиан, Флум, Шустер, Макиади, Райзингер, Йендриксен (46' Дембеле), Сисе