Байерн (Мюнхен) е новият носител на Купата на Германия. Баварците победиха Борусия (Дортмунд) с 2:0 след продължения. В редовното време двата тима не се победиха През второто полувреме съдиите не зачетоха чист гол за Борусия (Дортмунд). Така важното попадение отбеляза Ариен Робен в 107-ата минута, а Томас Мюлер,в самия край на срещата, успя да реализира второ попадение за баварците за крайното 2:0.

В 4-ата минута Томас Мюлер излезе на стрелкова позиция, стреля, но ударът му бе блестящо спасен от Вайденфелер.

В 23-ата минута капитанът на Байерн Филип Лам получи контузия и напусна терена принудително. Първоначалните впечатления за травмата са, че защитникът може да пропусне Мондиала.

Малко преди края удар на младока Хьойберг премина на сантиметри от страничната греда. В ответната атака шанс се откри пред нападателя на Борусия Роберт Левандовски, но полякът не уцели вратата.

Десет минути след началото на втората част, Томас Мюлер получи остро подаване в наказателното поле, но от 2 метра стреля във вратаря.

В 64-ата минута дойде и най-спорното положение в срещата. След удар с глава на Матс Хумелс топката летеше към мрежата на Нойер, когато бе изчистена с вещина от Данте. Футболистите на Дортмунд започнаха да протестират, че топката е преминала голлинията, но съдията не беше на същото мнение. На повторенията обаче се видя, че топката преминава с целия си обем голлинията преди Данте да я изчисти.

Малко след това Оливер Кирх стреля много опасно, но Нойер бе заел добра позиция и отрази удара му.

Прекрасна възможност се откри пред Ариен Робен в 75-ата минута. Холандецът излезе на стрелкова позиция, но отново на пътя на топката застана Роман Вайденфелер.

Двата тима не се победиха в редовното време и носителят на Купата се реши след продължения.

В началото на продължжения Обамеянг шутира опасно, но топката премина встрани от вратата.

В самото начало на второто продължение Байерн отбеляза така ценния гол. След грешка при изнасянето на топката на Борусия, Жером Боатенг се пребори и центрира към Ариен Робен. Холандецът бе непокрит и със силен шут с левия крак от 3 метра не пропусна да се разпише.

В 114-ата минута авторът на попадението Робен можеше да убие интригата напълно. Холандецът излезе очи в очи срещу Вайденфелер, но стреля в тялото на вратаря.

В 120-ата минута Марко Ройс стреля много опасно към вратата на Байерн, но Жером Боатенг подложи крак и топката премина над вратата.

В последните секунди на допълнителното време, Томас Мюлер излезе зад защитата на Борусия, финтира вратаря и на празна врата вкара втория гол в срещата.

Това е 17-а Купа на Германия за баварците, които спечелиха трофея и през миналия сезон.

БОРУСИЯ - БАЙЕРН 0:2
0:1 Робен (107')

0:2 Мюлер (120')

БОРУСИЯ (Д): Вайденфелер, Пишчек, Сократис, Хумелс, Шмелцер, Йоич(83' Обамеянг), Шахин, Мхитарян(60' Кирх), Ройс, Гроскройтц(110' Хофман), Левандовски

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Боатенг, Данте, Лаам(31' Рибери/ 109' Пизаро), Мартинес, Хьойберг(102' Ван Буйтен), Кроос, Гьотце, Робен, Мюлер