Шампионът Байерн победи с 1:0 отбора на Айнтрахт (Франкфурт) на Олимпийския стадион в Берлин и спечели Купата на Германия.

Единствения гол отбеляза перуанският нападател Клаудио Писаро в 59-ата минута, който засече центриране от корнер на Зе Роберто.

Срещата се игра при силен дъжд на тежък терен. Най-сериозният шанс за изравняване Айнтрахт имаше чрез гръцкия футболист Йоанис Аманатидис,който 3 минути преди края стреля от наказателното поле, но вратарят на Байерн Оливер Кан изби с върха на пръстите си.

Това бе 13-а купа за "баварците". Отборът на Феликс Магат направи важна крачка към безпрецедентен за историята на Бундеслигата втори пореден пореденн дубъл. Три кръга преди края на шампионата Байерн има пет точки аванс пред втория Хамбургер.

Въпреки загубата Айнтрахт, който е 13-и в красирането и се бори да не изпадне, на практика се класира за турнира за Купата на УЕФА като финалист в турнира.