Байерн (М) доказа, че загубите от последните два мача от първенството са плод на случайност. В дербито на 15-ия кръг на Бундеслигата баварците пометоха с 4:1 отбора на Вердер (Бремен). И то съвсем заслужено.

Байерн поведе чрез Франк Рибери в 22-ата, след като халфът преодоля вратаря с шут от границата на наказателното поле. В самото начало на втората част обаче грешка в защитата позволи на Маркус Розенберг да шутира от дъгата и да изравни.

Малко след това в игра се появи Ариен Робен. Очевидно "лъвът" вече беше раздразнен. След добра намеса на Нойер в 64-ата при опит на Марко Марин да го преодолее се стигна до 68-ата минута. Тогава Мюлер беше препънат от Волф и главният съдия посочи бялата точка.

От нея Робен беше безпощаден и отново изведе мюнхенци напред. В 75-ата гол на Марио Гомес беше отменен заради засада, но 120 секунди по-късно Рибери "открадна" попадението на германския национал, който финтира стража и в последния момент остави топката на своя колега - 3:1.

Нервите на играчите на Вердер явно бяха опънати, защото Аарън Хънт си изпроси директен червен картон за влизане с бутоните в краката на Тони Кроос в 81-ата минута. Малко след това Байерн получи нова дузпа след нарушение на Сократис срещу Рибери. Робен отново застана зад топката и оформи крайното 4:1.

С успеха тази вечер най-успелият клуб в Германия си върна първото място и вече има 31 точки. На втора позиция остават Борусия (Д) и Борусия (М) с по 30, които в двубоя днес помежду си завършиха при 1:1.