Байерн отново сдаде заветното трето място в Будеслигата. В баварското дерби от 29-ия кръг мюнхенци стигнаха само до реми 1:1 на "Ийзи кредит щадион" срещу Нюрнберг.

Заради равенството Байенр отново се смъкна на четвъртото място, а третото зае спечелилият мача си днес Хановер.

Мачът започна добра за гостите, които поведоха още в 5-ата минута. Ариен Робен направи прекрасен пробив, елиминирайки защитник на "франките", а след това с чудесен пас намери Томас Мюлер в пеналта. Немският национал финтира противник и с чудесно пласиран удар откри 0:1.

Голът амбицира още повече Нюрнберг, но до края на първата част те така и не успяха да намерят пътя към вратата на Крафт. В 60-ата минута обаче по-добрата игра на домакините бе възнаградена. Айгнер се възползва от грешен пас на Крафт и с шут от около 25 метра изравни. Секунди по-късно отново той имаше отличен шанс дори да изведе тима си напред, но този път не сполучи, въпреки че дистанцията бе значително по-къса.

До края на двубоя и двата тима се опитаха да спечелят, но просто нямаха сили за още един гол.

НЮРНБЕРГ - БАЙЕРН 1:1

0:1 Мюлер (5')

1:1 Айглер (60')

Нюрнберг: Шафер, Пинола,  Волшайд, Чандлър, Гюндоган, Симонс, Коен, Екичи, Мак, Айглер;

Байерн: Крафт, Пранич, Бадщубер, Густаво, Лам, Швайнщайгер, Кроос, Рибери, Мюлер, Робен, Гомес.