Байерн продължава без грешна стъпка в Бундеслигата. „Баварците" победиха Кьолн с 4:0 в мач от 10-ия кръг, игран на „Алиан арена".  Успехът е под номер 1000 за Байерн в историята на Бундеслигата.

Добрата новина за феновете на баварците е завръщането на Ариен Робен, който успя и да вкара и попадение. 31-годишният холандец откри резултата в 35-ата минута след като се възползва от грешка на "козлите" след като стреля от добра позиция. Пет минути по-късно Кингсли Коман подаде отлично към Артуро Видал, който удвои преднината на домакините.

Голмайсторът на Байерн Роберт Левандовски успя да се разпише в 62-ата минута, вкарвайки единственото си попадение в мача след като засече с глава центриране от фаул на Дъглас Коща.

Крайното 4:0 бе оформено от Томас Мюлер, който се разписа в 77-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след нарушение срещу Левандовски.

След този мач Байерн е едноличен лидер с пълен актив от 30 точки. Кьолн пък е 8-ми с 14 пункта.

All Goals HD - B@yern Munchen 4-0 FC K@ln 24... by zidanekrisz