Байерн допусна грешна стъпка в борбата за титлата. В среща от 28-ия кръг, баварците допуснаха изненадваща загуба с 1:2 на "Алианц Арена" от намиращия се в средата на таблицата Щутгарт.

Двубоят започна добре за домакините, които откриха след половин час игра. Даниел Пранич намери отлично зад гърба на защитата своя сънародник Ивица Олич и последният не остави шансове на Йенс Леман - 1:0.

Малко преди края на първата част "швабите" стигнаха до изравняване с голяма доза късмет. Треш шутира от 24-25 метра, топката рикошира от Бадщубер и изненада вратаря Бут - 1:1.

На почивката треньорът на Байерн Луис ван Гаал замени голмайстора Олич с Франк Рибери.

Това обаче не доведе со желания за домакините резултат - тъкмо напротив. В 50-ата минута Какау бе оставен спокойно да центрира в наказателното поле, където Чиприян Марика с глава изведе Щутгарт напред.

След това попадение мюнхенци натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравняване. Така Байерн засега остава на върха с 56 точки. Вторият и третия в подреждането Шалке и Леверкузен обаче играят един срещу друг по-късно днес.