Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) продължава с неубедителното си представяне в първа Бундеслига. Баварците записаха ново равенство - 0:0, неуспявайки да победят Кьолн на собствения си „Алианц Арена".

Домакините се опитаха да наложат натиск още след първия съдийски сигнал и можеха да открият резултата в 4-ата минута, когато с пропуск се отчете Даниел ван Буйтен. След това, пред вратата на Мондрагон се скъсаха да пропускат Мирослав Клозе, Бастиан Швайнщайгер и Франк Рибери.

След почивката Кьолн видя, че противникът не е толкова страшен и заигра значително по-активно в предни позиции. В 83-ата минута пред Себастиан Фрайс се откри добро положение, но ударът му не намери целта. В даденото от съдията продължение, Франк Рибери можеше да донесе победата за баварците, но и той пропусна целта. Така срещата завърши 0:0, а Байерн остана на 8-мо място в класирането.

В друг мач от кръга Кайзерслаутерн и Хофенхайм завършиха при резултат 2:2. Гостите, които бяха лидери в класирането поведоха в 39-ата минута с гол на Густаво. Все пак „лаутерите" стигнаха до гол в 46-ата минута, когато Хофер изравни. Отново той се разписа за 2:1 в 75-ата минута, но 2 по-късно Вукевич оформи крайното 2:2.