Байерн си върна първата позиция в Бундеслигата, след като победи Шалке с 2:1 насред Гелзенкирхен в дербито от 29-ия кръг. Така баварците вече имат 59 точки, с 1 повече от досегашния лидер Шалке.

Нещо повече - Байерн записа втора победа над "кралско сините" в рамките на няколко дни. Миналата седмица "червено-белите" пак спечелиха на "Фелтинс Арена", но в среща за Купата на Германия.

Мюнхенци поведоха в 25-ата минута чрез Рибери. Французинът получи пас от Бастиян Швайщайгер и с удар от 11 метра матира Нойер.

В следващата  минута резултатът вече бе 2:0 на гостите. Алтинтоп намери чудесно Олич, който предостави токата на Томас Мюлер и последният нямаше как да пропусне да насочи кълбото  в опразнената врата.

Шалке обаче се върна в мача само няколко минути по-късно. Рафиня центрира и Кевин Курани с глава намали.

Малко преди края на полувремето пък баварците останаха с човек по-малко, след като Алтинтоп получи втори жълт картон за поредния си фаул.

Останали с човек повече, домакините се опитаха да стигнат до изравняване след почивката."Миньорите" натиснаха и притежаваха топката много повече време, но гостите се бранеха много добре.

С напредването на времето играчите на Феликс Магат засилиха натиска си, но така и не успяха да стигнат до наистина начисто голово положение. В последните секунди Бордон не издържа на напрежението и също пое преждевременно към съблекалнята.