Байерн Мюнхен разби Борусия Дортмунд в голямото дерби на 28-ия кръг на Бундеслигата. Баварците се наложиха с 4:1 на  "Алианц Арена".

Така лидерът Байерн Мюнхен събра 68 точки и води с десет пред втория РБ Лайпциг, а Борусия Дортмунд остава на четвърта позиция с 50 пункта.

Шампионите откриха рано-рано чрез Франк Рибери в 4-ата минута. В десетата минута Роберт Левандовски удвои от пряк свободен удар.

В средата на първата част Рафаел Герейро върна интригата с невероятен снаряд, но малко след почивката Ариен Робен върна аванса от два гола на баварците. Холандецът демонстрира запазената си марка - навлизане в пеналта отдясно и безупречна стрелба в левия ъгъл.