Рейдът на Байерн (Мюнхен) през този сезон продължава с пълна сила. Тимът на Юп Хайнкес днес срещна доста повече трудности отколкото в повечето мачове от началото на сезона, но въпреки това спечели баварското дерби с Аугсбург с 2:1.

Градчето, от което е скромният отбор, е на около час път от Мюнхен. Въпреки, че далеч не са от класата на играчите на Байерн, а и са на последно място в класирането, футболистите на Аугсбург не се предадоха и до последно се бореха за точката.

Аугсбург се пробва да се противопостави с много здрава игра в защита и преса по целия терен. Това обаче издържа 12 минути и Байерн поведе в резултата. При едно центриране от корнер Ван Буйтен отклони топката, а стражът на Аугсбург се намеси. Той обаче изби топката точно в Гомес, който откри резултата - 0:1.

Байерн се прибра след гола и остави привидно инициативата на играчите на Аугсбург. Играичите на Юп Хайнкес обаче само дебнеха своите шансове за гол и го дочакаха в 28-ата минута. Рибери получи хубав пас, последваха няколко финта и вкара за 2:0.

В началото на втората част обаче Аугсбург все пак успя да намали резултата. При една поредица от центрирания топката стигна до Хосогай, който с прекрасен диагонален удар намали резултата - 1:2.

До края на мача домакините направиха всичко възможно да изравнят, но класата на баварците бе неимоверно по-голяма и играчите на Юп Хайнкес на практика не допускаха кой знае какви положения пред собствената си врата.

АУГСБУРГ - БАЙЕРН (М) 1:2

0:1 Гомес (16), 0:2 Рибери (28), 1:2 Хосогай (59)