Байерн (М) продължава да гази наред в Бундеслигата. В мач от 9-ия кръг баварците разбиха с 4:0 завърналия се в елита Херта (Берлин).

За по-малко от четвърт час игра домакините бяха решили изхода на двубоя. Още в 5-ата минута Марио Гомес игра на двойно подаване с Франк Рибери и с шут от около 20 метра преодоля Томас Крафт за 1:0.

Две по-късно самият Рибери се възползва от пас отдясно на Жером Боатенг, за да удвои. Категоричният превес на Байерн беше материализиран в 13-ата с попадение на Бастиан Швайнщайгер след нов чудесен скрит пас нас Рибери.

Крайното 4:0 оформи Гомес с втория си гол, отбелязан в 69-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Рибери. С успеха тази вечер Байерн е убедителен лидер с 22 точки. Херта е в средата на класирането с 12.