Байерн стигна до важна победа с 3:0 над Майнц у дома в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Успехът изкачи баварците на първото място в класирането. Там мюнхенци ще останат поне до утре, когато Леверкузен може отново да се върне на върха.

Въпреки категоричния резултат, двубоят далеч не бе лесен за домакините, които вкараха всичките си голове след почивката.

Байерн получи правото да изпълни дузпа в 32-ата минута, когато Бунгерт от тима на гостите спъна Томас Мюлер. Зад топката застана вратарят Ханс-Йорг Бут, но неговият колега от Майнц Хайнц Мюлер спаси удара му от бялата точка.

Даниел ван Буйтен откри резултата в 58-ата минута. Белгиецът засече с глава центриране на Робен. След това попадение, нещата за Байерн станаха доста по-лесни.

Четвърт час преди края Марио Гомес удвои след пас на Лам. Малко преди последния съдийски сигнал Робен също се разписа. Холандецът изпълни чудесен пряк свободен удар и матира Мюлер за трети път.