Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) победи Байер (Леверкузен) като гост с 2:0 и се изкачи на 2-ото място във временното класиране. Баварците имат 31 точки и са на 3 точки от лидера Хофенхайм.

Двубоят на БайАрена бе изключително динамичен, като и двата отбора имаха своите шансове. Въпреки това до попадения в двете врати не се стигна през първата част.

В 59-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Голът стана дело на Лука Тони. Зе Роберто центрира отляво и Тони направи това, което умее най-добре - прати топката в мрежата за 0:1. След попадението тимът на Юрген Клинсман не даде инициативата своя съперник. Така се стигна до 82-ата минута. Клозе получи отличен пас от Рибери на границата на наказателното поле. Нападателят се обърна и с премерен удар удвои резултата и реши мача.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:2