Отборът на Байерн (Мюнхен) намери място в полуфиналната фаза от турнира за Купата на Германия. Баварците сториха това по възможно най-драматичния начин, изигравайки голов трилър срещу втородивизионния Хайденхайм, завършил с успех 5:4 за домакините.

Двубоят на "Алианц Арена" бе белязан от обрати и много напрежение, а фактът, че мюнхенци инкасираха цели четири попадения от подобен опонент, загатват за сериозните проблеми, които отборът има под ръководството на Нико Ковач.

Снимка 416036

Източник: EPA/БГНЕС

А началото далеч не предвещаваше нещо подобно. Леон Горецка даде ранен аванс на Байерн след попадение в 12-ата минута. Неприятност обаче сполетя баварци 180 секунди по-късно, когато Никлас Зюле бе изгонен с директен червен картон.

Това преобърна целия развой на турнирната битка, като аутсайдерите от Хайденхайм стигнаха до пълния обрат още до паузата след точни изстрели на Глацел и Шнатерер.

Случилото се видимо раздразни баварците, които посрещнаха пределно амбицирани втората част и направиха 4:2 до 65-ата минута, когато голове реализираха Мюлер, Левандовски и Гнабри.

Ужасът на "Алианц Арена" обаче тепърва предстоеше. Смелчаците от Хайденхайм не се предадоха и чрез звездата си Глатцел докараха нещата до 4:4.

Снимка 416035

И когато вече всички очакваха, че драмата ще има развитие в продълженията, домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Роберт Левандовски остана хладнокръвен и донесе победата с 5:4, която осигури и толкова драматично постигнатото място на полуфинал.

БАЙЕРН - ХАЙДЕНХАЙМ 5:4

1:0 Горецка (12"), 1:1 Глатцел (26"), 1:2 Шнатерер (39"), 2:2 Мюлер (53"), 3:2 Левандовски (56"), 4:2 Гнабри (65"), 4:3 Глатцел (74"), 4:4 Глатцел -дузпа (77"), 5:4 Левандовски - дузпа (83")