Байерн победи с 2:1 като гост на Щутгарт в отложен мач от Бундеслигата и на практика обезсмисли остатъка от сезона. Двубоят трябваше да се играе още през миналата година, но бе пренасрочен заради ангажиментите на баварците в Световното клубно първенство.

Със спечелените три точки на „Мерцедес Бенц Арена" тази вечер, мюнхенци вече имат аванс от 13 пункта пред втория Леверкузен и 17 пред Дортмунд. Отборът на Пеп Гуардиола няма загуба в първенството вече цели 18 кръга.

Баварците започнаха без Рибери, Робен и Манджукич, което се отрази на играта им преди почивката,която бе откровено под стандартите на немския гранд. Швабите се възползваха от колебливия старт на шампионите.

Още в 8-ата минута младокът Венер се озова на чудесна позиция след пас на Абделауи, но би встрани от вратата. Малко след това пък Шакири изскочи сам срещу стража на домакините, но техничният му прехвърлящ удар също не бе точен.

В 13-ата минута реферът спести чиста дузпа за Щутгарт,след като Рафиня спря с ръка директен удар към вратата. Логичното все пак се случи след половин час игра. Играч на Щутгарт стреля отдалеч, но топката отиде у Ибишевич. Той подаде към Абделауи,който му върна и с безпощаден удар бошнякът откри резултата.

Малко след почивката Байерн можеше да изостава и с два гола разлика, но този път Ибишевич пропусна от добра позиция.

Постепенно гостите засилиха натиска си и това им донесе успех в 76-ата мин. Резервата Писаро засече с глава центриране на Алкантара от фаул за 1:1.

Течеше даденото продължение и домакините вече виждаха как се измъкват с точка, когато удари часът на Тиаго. Юношата на Барса засече със страхотна странична ножица центриране на Рафиня, за да попари стадиона в Щутгарт за 1:2.

Щутгарт - Байерн 1:2

1:0 Ибишевич (29')

1:1 Писаро (76')

1:2 Тиаго Алкантара (93')

Щутгарт: Улрайх, Швааб, Рюдигер, Рауш, Сакаи (Бока - 65'), Кедира, Вернер (Траоре - 86'), Ляйтнер, Харник, Абделауе (Сарарер - 92'), Ибишевич

Байерн: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня, Алаба, Лам, Кроос (Писаро - 60'), Тиаго Алкантара, Шакири (Манджукич - 59'), Мюлер, Гьотце (Контенто - 88')