Отборът на Байерн (Мюнхен) се доближи още повече до шампионската титла, след като завърши наравно 2:2 при визитата на Майнц и увеличи на пет точки преднината си пред Хамбургер три кръга преди края на първенството.

Изненадващо домакините поведоха с 2:0 още до 13-та минута на двубоя.

Египетският национал Мохаед Зидан откри резултата в 9-ата минута след чудесна самоястоятелна изява. Четири минути по-късно Мануел Фридрих покачи на 2:0 с удар с глава след изпълнение на корнер.

Баварците обаче бързо излязоха от шока и изравниха още до почивката. Автор и на двете попадения бе Рой Макай.

Холанският национал намали в 29-ата минута след извеждащо подаване на Вили Саньол. В 37-ата минута Макай изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В дербито на кръга Вердер и Шалке не излъчиха победител. Така "сините" от Гелзенкирхен се простиха с надеждата да извоюват място в Шампионската лига. А бременци пък изпуснаха възможността да се доближат плътно до втория Хамбургер.

И двта отбора имаша своите шансове, но направиха пропуски - Мирослав Клозе и Нелсон Валдес за домакините, Кевин Курани и Линкълн за гостите.