Отборът на Байерн (Мюнхен) допусна загуба с 1:3 при днешното си гостуване на Байер (Леверкузен) в среща от 20-ия кръг в Бундеслигата.

Резултатът беше открит от гостите в 41-ата минута, когато Томас Мюлер изпрати много хубаво прехвърлящо подаване към Леон Горецка, който беше добре позициониран в наказателното поле. Той успя да овладее топката и директно я насочи към левия ъгъл на вратата, реализирайки за 1:0.

В добавеното време попадение на баварците бе отменено след намесата на ВАР, след която стана ясно, че при гола е имало засада.

Снимка 404123

Източник: БГНЕС

През второто полувреме обаче, положението за Байерн се влоши доста бързо. Първо в 53-ата минута, Лиън Бейли успя да изравни, след като се разписа по много красив начин след директно изпълнение на пряк свободен удар - 1:1. Десет минути по-късно, Кевин Фоланд получи добро подаване от Карим Белараби и с лекота вкара топката в мрежата за пълния обрат - 2:1

В 88-ата минута, домакините тотално убиха надеждите на своя съперник, след като Бранд подаде към Лукас Аларио, а той чукна топката към вратата за 3:1, с което бе оформен и крайният резултат.

Байер (Леверкузен) успя да прекъсне серията на Байерн (Мюнхен) от седем поредни победи и така баварците остават на второто място в класирането на Бундеслигата с 42 точки. Байер пък е седми с 30.